Zásahová přilba Sicor EOM

Kód skladu

Víceúčelová zásahová přilba SICOR EOM je určena pro požáry v otevřeném terénu a technické zásahy.

Přilba obsahuje ochranné brýle, reflexní polep.

Lehká zásahová přilba SICOR EOM

je certifikována v kategorii III zahrnující následující normy:
EN 16471:2014 Přilby pro hasiče – Přilby pro likvidaci požárů v otevřeném terénu
EN 16473:2014 Přilby pro hasiče – Přilby pro technické zásahy
EN 12492:2012 Horolezecká výstroj – Přilby pro horolezce
EN 1385:2012   Přilby pro kanoistiku a sporty na divoké vodě

Přilba EOM se skládá z následujících částí:
Skořepina
Ventilační systém
Upínací systém
Podbradní pásek
Aretační kolečko k nastavení velikosti obvodu hlavy
Vnitřní vystýlka přilby včetně síťky
Adaptér pro držák svítilny
Ochranné brýle se silikonovým lankem, splňující normy EN 166:2001 a EN 14458:2004.

Technická specifikace:

Skořepina
Je vyrobena z tepelně odolného termoplastu zesíleného skelným vláknem. Přilba má tvar poloskořepiny a na vnitřní straně je vyztužena žebrováním, které přechází do přední a zadní zaoblené části. Přední a zadní část skořepiny je zakončena oblou hranou, která slouží k odtoku vody. Po obou stranách hřebenu přilby se nachází 10 ventilačních otvorů, které jsou součástí ventilačního systému. Ventilační systém se skládá z posuvné klapky a ochranné mřížky. Na boční straně skořepiny je několik otvorů umožňujících připojení příslušenství (např. držák obličejového štítu, sluchátek a ostatního příslušenství). Skořepina přilby je standardně vybavena adaptérem pro upevnění svítilny.

Upínací systém
4-bodové upínání pro zajištění maximální stability přilby se skládá z nastavitelných popruhů vyrobených z nehořlavého materiálu, černé barvy a rychloupínací spony

Uchycení podbradního pásku
4-bodové uchycení podbradního pásku use skládá z textilních popruhů

Systém nastavení velikosti přilby
Systém nastavení zabezpečuje rychlé a jednoduché nastavení velikosti přilby v rozsahu 52 až 64 obvodu hlavy pomocí nastavovacího kolečka.

Pohodlí při nošení
Pohodlný hlavový pás a vnitřní textilní polstrování zajišťuje vynikající komfort nošení. 4-bodový upínací systém s nastavovacím kolečkem, které je možno nastavit i v zásahových rukavicích.

Dostupné barvy skořepiny: žlutá fluorescenční, oranžová fluorescenční, červená, modrá.

Hmotnost
Přilba bez brýlí: 780 g ± 10 g
Přilba vč. brýlí: 900 g ± 10 g

Volitelné příslušenství - přilba je certifikována s následujícím volitelným příslušenstvím:
(není základní součástí přilby, lze dokoupit)

Polykarbonátový štít
Kovová síťka
Chrániče sluchu
Ochrana krku vyrobená z nehořlavé tkaniny
Reflexní polep
Externí svítilna