Ponožky Fire 033

Kód skladu

Fire ponožky do zásahové obuvi

Antibakteriální ponožka pro hasiče je vyšší, aby dobře seděla v botě. Díky kombinaci materiálu má vyšší odolnost.Ponožky byly vyvinuty za účasti hasičského záchranného sboru.

Složení:  bavlna (41%), viskóza (21%), antibakteriální Polypropylén  (12%) Polyester(21%) a Lycra®(5%).

Vlastnosti:  antibakteriální, elastická, příjemná

Bavlna má velmi dobrou pevnost v tahu a oděru. Je příjemná na omak, saje dobře pot a částečně chrání proti chladu.

Polyester je syntetické vlákno, které má vysokou odolnost na světle, vůči mikroorganizmům, rychlé sušení.

Polypropylén  zajišťuje funkci odvodu potu od pokožky k botě, je sám o sobě antiseptický, nežmolkatí, velmi příjemný na omak

Lycra® je obchodním názvem pro elastan firmy Invista (původně Du Pont). Je pružná, přiléhavá a elastická, schopná se po celou dobu své životnosti natahovat a vracet do původní délky, materiál tak nevytváří žádné nežádoucí záhyby, které často u běžných ponožek způsobují puchýře a oděrky.