Detektor kouře a požáru FireAngel SO-601

Kód skladu FIREANGEL-SO-601

Typ: Nový produkt

520 Kč

Detektor kouře a požáru FireAngel SO-601

Hi-tech technologie FireAngel, vysoce výkonný multifunkční hlásič požáru s funkcí chytrého utišení.

Více informací

Na externím skladě

Hlásič požáru a kouře FireAngel SO-601 s chytrým utišením a funkcí chytrého utišení

Tento autonomní hlásič požáru splňuje požadavky ČSN EN 14604 pro instalace dle vyhlášky č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb, která stanoví, že každá novostavba a vymezený stavební objekt musí být vybaven autonomním detekčním a signalizačním zařízením.

Společnost FireAngel neustále zlepšuje a rozšiřuje sortiment svých výrobků. Hlásič požáru a kouře FireAngel SO-601 patří do nové generace řady domácích bezpečnostních produktů společnosti FireAngel. Model SO-601 tak přichází s novinkou vysoce výkonného multifunkčního hlásiče požáru vybaveného fotoelektrickým (optickým) senzorem a bateriovým napájením.

Chytré utišení hlásiče™

Hlásič požáru je vybaven funkcí „Chytré utišení hlásiče™“ pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu. Stisknutí tlačítka způsobí okamžitou deaktivaci alarmu, na dobu asi 10 minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče. Tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ používejte pouze tehdy, pakliže znáte příčinu aktivace hlásiče (např. při vaření nebo smažení). Po cca 10 minutách od deaktivace hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru. Pokud v místnosti zůstane vysoká koncentrace kouře, můžete stisknout tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ opakovaně, a to až do okamžiku, kdy je místnost řádně odvětrána.

Jedná se o fotoelektrický hlásič požáru určený k nepřetržitému monitorování ovzduší na přítomnost kouře a ohně. Hlásič s fotoelektrickým senzorem reaguje rychleji na požár, kdy je v první fázi produkováno velké množství viditelného kouře, bez otevřeného ohně, jako je kouř z doutnajících předmětů apod.  V případě požáru se automaticky spustí akustický signál 85 dB, zařízení signalizuje alarm i opticky (indikací červené LED diody). FireAngel SO-601 patří do kategorie hlásičů požáru vybavených technologií „Toast Proof“ vzdorující falešným poplachům při vaření a jsou tak vhodné do prostor přiléhajících k místům, kde jsou přítomny výpary z vaření.

Hi-tech technologie FireAngel

U domácích hlásičů požáru a kouře se používají tradičně 3 druhy senzorů:

OPTICKÉ HLÁSIČE jsou účinnější pro detekci pomalého hoření, kdy může docházet k několika hodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.

IONIZAČNÍ TYPY HLÁSIČŮ požáru jsou všeobecně účinnější pro detekci rychle planoucích ohňů, které se rychle šíří a pohlcují hořlavé materiály.

TEPELNÉ HLÁSIČE se spouští, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené hodnoty (obvykle 56°C). Tyto hlásiče jsou obvykle používány v místech, kde nejsou vhodné ostatní typy hlásičů.

Hlásič má vestavěný automatický řídicí systém monitorující výkonnost, mezi ostatními součástmi zařízení jako je senzor, napájecí baterie či vnitřní obvody. V případě zjištění závady nebo nízkého napětí baterie toto zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně. Hlásič požáru je vybaven speciálním zámkem na ochranu proti náhodné demontáži přístroje prostřednictvím ať už dětí či třetích osob.

Alespoň jeden hlásič požáru by měl být nainstalován na každém patře domu, před každým prostorem vyhrazeným pro spaní nebo v bezprostředním okolí ložnic.

Funkční hlásič požáru zajišťuje okamžité varování před kouřem nebo požárem v domě a zdvojnásobuje tak šanci na přežití požáru všech osob v domě.

 

Doporučené umístění hlásiče požáru: v blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepa, půdy, podkroví, pro místnosti a do prostor s vysokými stropy nebo všude tam, kde předpokládáte omezený přístup k hlásiči.

Testování

Nejlepší způsob jak otestovat a udržovat senzor hlásiče požáru je prostřednictvím testovací sady s kalibračním plynem Detectasmoke. Detectasmoke ověřuje, zda obvody a systémy fotoelektrických a ionizačních hlásičů požáru a kouře spolehlivě pracují, a zda aktivně vyhledávají jakýkoliv náznak požáru. Více informací získáte na www.detectagas.eu nebo u autorizovaného prodejce produktů Detectagas.

Schválení

FireAngel SO-601 užívá nejnovější fotoelektrické technologie a je nezávisle testován jako vyhovující všem evropským standardům samozřejmostí je jak certifikát CE tak schválení dle ČSN, EN 14604. Určen pro montáže do novostaveb dle vyhlášky 23/2008 Sb. Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.

Technické parametry výrobku

Technologie senzoru: Fotoelektrická (optická) technologie snímání.

Zdroj: DC 9V PP3 - alkalická baterie, (baterie jsou součástí balení).

Způsob montáže: Na strop či stěnu (šrouby jsou součástí balení).

Signalizace

Požár: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dioda).

Stav nízké baterie: Souběžné blikání červené LED diody, doprovázené pípnutím v intervalu každých 40 vteřin. Jakmile toto nastane, jednotka musí být během 7 dnů vyměněna.

Funkce Test: Funkce kontroly a údržby zařízení, po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test.

Funkce Chytré utišení hlásiče™: Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu.

Funkce „Toast proof“: nižší citlivost vůči výparům / dýmu při vaření

Pracovní teplota: +4°C až +38°C

Provozní vlhkost: Až 90% relativní vlhkosti (RH)

Skladovací podmínky:

Teplota: -20°C až + 60°C

Vlhkost: do 93% RH

Rozměry: průměr 130 mm, výška 34 mm

Hmotnost: 169g včetně baterie

Schválení: ČSN-EN-BS 14604:2005 číslo: KM 551504

Známky: CE - 0086-CPD-557790

Záruka: 5 let

  • Výška 72 mm
  • Šířka 100 mm
  • Hloubka 36 mm

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.