Hlásič požáru a kouře FireAngel WST- 630T

Kód skladu FIREANGEL-WST-630T

Typ: Nový produkt

2 550 Kč

Hlásič požáru a kouře FireAngel WST- 630T

První bezdrátově vzájemně propojitelný, bateriový hlásič požáru s integrovaným, zataveným zdrojem, který bude zařízení napájet po celou dobu jeho životnosti, 10 letou životností a průlomovou technologií Thermoptek TM.

Více informací

Na externím skladě

Bezdrátově propojitelný hlásič požáru a kouře FireAngel WST- 630T

Tento autonomní hlásič požáru splňuje požadavky ČSN EN 14604 pro instalace dle vyhlášky č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb, která stanoví, že každá novostavba a vymezený stavební objekt musí být vybaven autonomním detekčním a signalizačním zařízením.

 

Popis produktu

Bezdrátově propojitelný hlásič požáru a kouře - model FireAngel WST- 630T

 

Společnost FireAngel neustále zlepšuje a rozšiřuje sortiment svých výrobků a tak přichází s novinkou vysoce výkonného multifunkčního bezdrátově propojitelného hlásiče požáru.

 

První bezdrátově vzájemně propojitelný, bateriový hlásič požáru s integrovaným, zataveným zdrojem, který bude zařízení napájet po celou dobu jeho životnosti, 10 letou životností a průlomovou technologií Thermoptek.

Tento průlomový výrobek poskytuje zvýšenou úroveň ochrany oproti běžným bateriovým hlásičům. Průlomová technologie Thermoptek kombinuje nejnovější technologie optických hlásičů s rozšířením citlivosti na teplotu, což umožňuje rychlejší reakci na oba typy požáru.

 

WST-630T je ideální pro všechny obyvatele domácností, má lepší diagnostické funkce které

monitorují a aktivují poplach, případně usnadňují vyhledání závad.

Jednoduchá montáž a použití, WST- 630T byl navržen a vyroben tak, aby poskytl co možno nejvyšší stupeň ochrany za bezkonkurenční cenu.

 

Bezdrátové „síťové“ propojení

Inteligentní technologie bezdrátového modulu hlásiče umožnuje vnitřní bezdrátovou komunikaci s jiným produktem s řady Wi-Safe ™ 2. K dispozici je také sortiment kompatibilních pomocných zařízení speciálně určených pro sluchově postižené a další vysoce rizikové jednotlivce.

 

Tato řada obsahuje vibrační podložky, pulzační blikače a sirény nízké frekvence.

Pro maximální pokrytí celého domu může být propojeno až 50 hlásičů ? žádná kabeláž, žádný nepořádek, žádné další starosti!

Každý hlásič komunikuje s ostatními jednotkami pomocí nepřetržitého odesílání a přijímání bezdrátových signálů celoplošného sítového pokrytí.

Pakliže jeden hlásič detekuje kouř, bezdrátový modul uvnitř vysílá vysokofrekvenční signál do všech ostatních připojených hlásičů, což zajištuje téměř okamžitou reakci po síti.


Hlásiče WST-630T mohou být bezdrátově propojeny během několika sekund, pomocí 2 kroků jednoduchých na pochopení,během kterých dojde k jejich spárování.

Jednoduše propojitelný, se snadnou instalací a nízkými náklady takový je hlásič požáru WST-630T.

Eliminuje potřebu nadzvedávat v domě podlahu, koberce či zasekávat kabely do zdí, aby mohlo dojít ke kabelovému propojení.

 

Hi-tech technologie FireAngel

U domácích hlásičů požáru a kouře se používají tradičně 3 druhy senzorů:

 

OPTICKÉ HLÁSIČE jsou účinnější pro detekci pomalého hoření, kdy může docházet k několika hodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.

IONIZAČNÍ TYPY HLÁSIČŮ požáru jsou všeobecně účinnější pro detekci rychle planoucích ohňů, které se rychle šíří a pohlcují hořlavé materiály.

TEPELNÉ HLÁSIČE se spouští, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené hodnoty (obvykle 56°C). Tyto hlásiče jsou obvykle používány v místech, kde nejsou vhodné ostatní typy hlásičů.

 

Technologie senzoru ThermoptekTM

Thermoptek ™ kombinuje nejmodernější technologie optického snímání s vylepšením o citlivou termální detekci, což poskytuje rychlou reakci jak na rychle

planoucí požáry, tak na pomalu doutnající ohně a to vše v jednom kompaktně řešeném hlásiči.

Thermoptek ™ technologie neustále sleduje změny teploty. Pokud je detekován nárůst teploty citlivost hlásiče se zvyšuje, což poskytuje rychlejší dobu odezvy na oba typy požárů.

- Řeší polemiku ionizačních, versus optických hlásičů tím, že kombinuje výhody obou v jedné technologii.

- Rychlá reakce na všechny typy požárů.

 

V případě požáru se automaticky spustí akustický signál 85 dB, přičemž zařízení signalizuje alarm i opticky (indikací červené LED diody). Hlásič požáru je vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení a funkcí „Chytré utišení hlásiče™“ pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu. Stisknutí tlačítka způsobí okamžitou deaktivaci alarmu, na dobu asi 10minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče.
Tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ používejte pouze tehdy, pakliže znáte příčinu aktivace hlásiče (např. při vaření nebo smažení). Po cca 10 minutách od deaktivace hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru. Pokud v místnosti zůstane vysoká koncentrace kouře, můžete stisknout tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ opakovaně, a to až do okamžiku, kdy je místnost řádně odvětrána.

Hlásič má vestavěný automatický řídicí systém monitorující výkonnost, mezi ostatními součástmi zařízení jako je senzor, napájecí zdroj či vnitřní obvody. V případě zjištění závady nebo nízkého napětí baterie toto zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně.
Hlásič požáru FireAngel je vybaven speciálním zámkem na ochranu proti náhodné demontáži přístroje prostřednictvím ať už dětí či třetích osob.

Alespoň jeden hlásič požáru by měl být nainstalován na každém patře domu, před každým prostorem vyhrazeným pro spaní nebo v bezprostředním okolí ložnic. Funkční hlásič požáru zajišťuje okamžité varování před kouřem nebo požárem v domě a zdvojnásobuje tak šanci na přežití požáru všech osob v domě.


Doporučené umístění hlásiče požáru: v blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepa, půdy, podkroví, pro místnosti a do prostor s vysokými stropy nebo všude tam, kde předpokládáte omezený přístup k hlásiči.

Rozšířené možnosti umístění

ThermoptekTM hlásiče kouře jsou méně náchylné k falešným alarmům z kuchyňských výparů a jsou proto vhodné pro umístění poblíž kuchyní.

 

Integrovaný napájecí zdroj s 10-letou životností

Tento hlásič požáru a kouře je napájen zabudovanou lithiovou baterií. Baterie je automaticky aktivována po upevnění hlásiče na montážní desku. Bateriový provoz umožňuje rychlou a snadnou instalaci a zajišťuje řádné fungování hlásiče po dobu 10 let od aktivace snímače! Aktivace nastane, jakmile je hlásič poprvé upevněn k nosnému držáku.

 

Testování

Nejlepší způsob jak otestovat a udržovat senzor hlásiče požáru je prostřednictvím testovací sady s kalibračním plynem Detectasmoke. Detectasmoke ověřuje, zda obvody a systémy fotoelektrických a ionizačních hlásičů požáru a kouře spolehlivě pracují, a zda aktivně vyhledávají jakýkoliv náznak požáru.

 

Schválení

FireAngelWST- 630T užívá nejnovější technologie ThermoptekTM a je nezávisle testován jako vyhovující všem evropským standardům samozřejmostí je jak certifikát CE, tak schválení dle ČSN, EN 14604. Určen pro montáže do novostaveb dle vyhlášky 23/2008 Sb. Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.

 

Technické parametry výrobku

Technologie senzoru: ThermoptekTM

Zdroj: DC integrovaný lithiový napájecí zdroj – 10 let životnosti.

Způsob montáže: Na strop či stěnu (šrouby jsou součástí balení).

Bezdrátová specifikace

Provoznífrekvence: 868 MHz

Max.množství propojenýchjednotek (síť): 50 jednotek

Síť: Multi-směrovárádiová komunikace

Kompatibilita: Kompatibilní se všemi produkty FireAngelřady Wi-Safe ™ 2

Rozsah: 35 m(přes200 metrův otevřeném prostoru)

Signalizace

Požár: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dioda).

Konec životnosti hlásiče: Souběžné blikání červené LED diody, doprovázené pípnutím v intervalu každých 40 vteřin. Jakmile toto nastane, jednotka musí být během 7 dnů vyměněna.

Funkce Test: Funkce kontroly a údržby zařízení, po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test.

Funkce Chytré utišení hlásiče™: Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu.

Funkce „Toast proof“: Nižší citlivost vůči výparům / dýmu při vaření

Pracovní teplota: +4 °C - +38°C

Provozní vlhkost: Až 90% relativní vlhkosti (RH)

Skladovací podmínky: Teplota: -20°C až + 60°C, Vlhkost: do 93% (RH)

Rozměry: průměr 132 mm, výška 40,5 mm

Hmotnost: 213 g včetně zdroje a montážní desky

Schválení: ČSN-EN-BS 14604:2005 číslo: LPCB: 651d/12. Nezávisle testovánona RFstandarduETSI EN 300220-2v2.3.2(2010-02) podleTRaC

Známky: CE - CPD: 0832-CPD-1926

Záruka: 5 let

  • Výška 72 mm
  • Šířka 100 mm
  • Hloubka 36 mm

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.