Detektor netěsností Esders VIBRAGAS

Kód skladu VIBRAGAS

Typ: Nový produkt

20 900 Kč

DETEKTOR NETĚSNOSTÍ ESDERS VIBRAGAS - BATERIOVÝ

Extrémně robustní detektor nejmenších netěsností domovních instalací

Více informací

 • Extrémně robustní příruční měřící zařízení v hliníkovém pouzdře s ochranou LCD displeje
 • Jednoduchá obsluha pomocí menu a funkčních kláves
 • Detekce plynu s použitím vibrací, o kterých ví pouze obsluha, nevzniká panika obyvatel domu
 • Optický a akustický alarm
 • Rozsah měření 0 – 10 000 ppm methanu
 • Nastavení nuly jednoduchým stiskem tlačítka
 • Váha pouze 390g vč. baterií

Funkce detekce plynu u těchto přístrojů umožňuje rychle a spolehlivě určit přesná místa i těch nejmenších úniku plynu z potrubí. Spolu s akustickým a vizuálním alarmem zařízení o výskytu plynu informuje uživatele i pomocí vibrací. Systém je možné nastavit tak, aby při zanedbatelných únicích vydával pouze vibrační alarm, který cítí pouze obsluha. Nedochází tak vůbec k případné nežádoucí panice uživatele nemovitosti, kde je inspekce prováděna. Druhou výhodou vibračního alarmu je fakt, že obsluha vůbec nemusí sledovat displej přístroje. Vibrace se zintenzivňují se zvyšující se koncentrací a inspekce je velmi pohodlná. K ní přispívá i pohyblivý husí krk se senzorem, pomocí kterého lze prověřit i nedostupná místa, případně místo úniku přesně lokalizovat.

Použití těchto systémů má mnoho předností oproti metodě spreje. Rozpínající se směs ve spreji může únik zatěsnit. Sprej lze navíc jen velmi obtížně použít na těžko přístupná místa, kde se obsluha neobejde bez zrcátka. Detektory Esders pracují bez následků, stop na zdech, tapetách atd.

Malé koncentrace plynu je možné vynulovat pomocí nulovací funkce. Díky této funkci lze například zkontrolovat těsnost nově osazeného plynoměru. Systém disponuje tzv. chytrým nulováním. V případě, že koncentrace klesne pod vynulovanou úroveň, systém se automaticky znovu vynuluje.

Detektory společnosti Esders jsou proslulé velmi jednoduchou a intuitivní obsluhou. Všechny detektory mají logickou strukturu menu a jsou ovládány pomocí dvou funkčních a jednoho potvrzovacího tlačítka.

Důležité vlastnosti:

 • Podsvětlený LCD displej
 • Nulování stisknutím jediného tlačítka
 • Automatické nulování pro koncentrace pod nulou
 • Automatické vypínání po 15 / 30 min nečinnosti pro šetření baterie
 • Vibrační alarm podle koncentrace
 • Integrovaná funkce nastavení senzorů - kalibrace
 • Okamžitě připraven pro použití
 • Robustní nárazu odolné pouzdro

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.