Hlásič požáru a kouře FireAngel ST 620

Kód skladu FIREANGEL-ST-620

Typ: Nový produkt

950 Kč

Hlásič požáru a kouře FireAngel ST 620

Hlásič požáru s technologií Thermoptek, 10let záruka

Více informací

Na externím skladě

Hlásič požáru a kouře FireAngel ST-620

Tento autonomní hlásič požáru splňuje požadavky ČSN EN 14604 pro instalace dle vyhlášky č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb, která stanoví, že každá novostavba a vymezený stavební objekt musí být vybaven autonomním detekčním a signalizačním zařízením.

Společnost FireAngel neustále zlepšuje a rozšiřuje sortiment svých výrobků a tak přichází s novinkou vysoce výkonného multifunkčního hlásiče požáru. FireAngel ST-620 je vynikající alternativou k tradičním hlásičům. Průlomová technologie Thermoptek TM kombinuje nejnovější technologie optických hlásičů s rozšířením citlivosti na teplotu, což umožňuje rychlejší reakci na oba typy požáru.

Hi-tech technologie FireAngel

U domácích hlásičů požáru a kouře se používají tradičně 3 druhy senzorů:

OPTICKÉ HLÁSIČE jsou účinnější pro detekci pomalého hoření, kdy může docházet k několika hodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.

IONIZAČNÍ TYPY HLÁSIČŮ požáru jsou všeobecně účinnější pro detekci rychle planoucích ohňů, které se rychle šíří a pohlcují hořlavé materiály.

TEPELNÉ HLÁSIČE se spouští, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené hodnoty (obvykle 56°C). Tyto hlásiče jsou obvykle používány v místech, kde nejsou vhodné ostatní typy hlásičů.

Technologie senzoru Thermoptek TM

Technologie Thermoptek TM kombinuje typ optické snímací / měřící komory s rozšířením citlivosti na teplotu. Hlásič je tak účinný nejen při detekování pomalu hořících ohňů, neustálé monitorování změn teploty umožňuje okamžité zvýšení citlivosti hlásiče a tím také značně zrychluje reakce na rychle šířící se požáry.

V případě požáru se automaticky spustí akustický signál 85 dB, přičemž zařízení signalizuje alarm i opticky (indikací červené LED diody). Hlásič požáru je vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení a funkcí „Chytré utišení hlásiče™“ pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu. Stisknutí tlačítka způsobí okamžitou deaktivaci alarmu, na dobu asi 10minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče. Tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ používejte pouze tehdy, pakliže znáte příčinu aktivace hlásiče (např. při vaření nebo smažení). Po cca 10 minutách od deaktivace hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru. Pokud v místnosti zůstane vysoká koncentrace kouře, můžete stisknout tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ opakovaně, a to až do okamžiku, kdy je místnost řádně odvětrána.

Hlásič má vestavěný automatický řídicí systém monitorující výkonnost, mezi ostatními součástmi zařízení jako je senzor, napájecí zdroj či vnitřní obvody. V případě zjištění závady nebo nízkého napětí baterie toto zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně. Hlásič požáru je vybaven speciálním zámkem na ochranu proti náhodné demontáži přístroje prostřednictvím ať už dětí či třetích osob.

Alespoň jeden hlásič požáru by měl být nainstalován na každém patře domu, před každým prostorem vyhrazeným pro spaní nebo v bezprostředním okolí ložnic. Funkční hlásič požáru zajišťuje okamžité varování před kouřem nebo požárem v domě a zdvojnásobuje tak šanci na přežití požáru všech osob v domě.
Doporučené umístění hlásiče požáru: v blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepa, půdy, podkroví, pro místnosti a do prostor s vysokými stropy nebo všude tam, kde předpokládáte omezený přístup k hlásiči.

Rozšířené možnosti umístění

Thermoptek TM hlásiče kouře jsou méně náchylné k falešným alarmům z kuchyňských výparů a jsou proto vhodné pro umístění poblíž kuchyní.

Integrovaný napájecí zdroj s 10-letou životností

Tento hlásič požáru a kouře je napájen zabudovanou lithiovou baterií. Baterie je automaticky aktivována po upevnění hlásiče na montážní desku. Bateriový provoz umožňuje rychlou a snadnou instalaci a zajišťuje řádné fungování hlásiče po dobu 10 let od aktivace snímače! Aktivace nastane, jakmile je hlásič poprvé upevněn k nosnému držáku.  

Testování

Nejlepší způsob jak otestovat a udržovat senzor hlásiče požáru je prostřednictvím testovací sady s kalibračním plynem Detectasmoke. Detectasmoke ověřuje, zda obvody a systémy fotoelektrických a ionizačních hlásičů požáru a kouře spolehlivě pracují, a zda aktivně vyhledávají jakýkoliv náznak požáru.

Schválení

FireAngel ST-620 užívá nejnovější technologie Thermoptek TM a je nezávisle testován jako vyhovující všem evropským standardům samozřejmostí je jak certifikát CE, tak schválení dle ČSN, EN 14604. Určen pro montáže do novostaveb dle vyhlášky 23/2008 Sb. Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.

Technické parametry výrobku

Technologie senzoru: Thermoptek TM

Zdroj: DC integrovaný lithiový napájecí zdroj – 10 let životnosti.

Způsob montáže: Na strop či stěnu (šrouby jsou součástí balení).

Signalizace

Požár: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dioda).

Konec životnosti hlásiče: Souběžné blikání červené LED diody, doprovázené pípnutím v intervalu každých 40 vteřin. Jakmile toto nastane, jednotka musí být během 7 dnů vyměněna.

Funkce Test: Funkce kontroly a údržby zařízení, po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test.

Funkce Chytré utišení hlásiče™: Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu.

Funkce „Toast proof“: nižší citlivost vůči výparům / dýmu při vaření

Pracovní teplota: +4 °C - +38°C

Provozní vlhkost: Až 90% relativní vlhkosti (RH)

Skladovací podmínky: Teplota: -20°C až + 60°C, Vlhkost: do 93% RH

Rozměry: průměr 130 mm, výška 34 mm

Hmotnost: 162 g včetně zdroje a montážní desky

Schválení: ČSN-EN-BS 14604:2005 číslo: KM 557789

Známky: CE - 0086-CPD-557790

Záruka: 10 let (na zařízení a napájecí zdroj)

  • Výška 72 mm
  • Šířka 100 mm
  • Hloubka 36 mm

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.